PROGRAM WCZASÓW
W NEUM (BOŚNIA I HERCEGOWINA)
 

1 dzień:  
- wyjazd z Wałbrzycha o godzinie 19.00 spod hotelu "Sudety" (ul. Parkowa 15)
- nocny przejazd do miasta Neum przez Czechy, Austrię, Słowenię i Chorwację.

2 dzień:
- przyjazd do Neum w godzinach południowych, zakwaterowanie w hotelu Adria (Hotel Adria Neum *** / **** gwiazdek; wszystkie pokoje wyposażone są w klimatyzację centralną, telewizor, telefon, małą lodówkę i balkon z widokiem na morze; pokoje 2-, 3- i 4-osobowe z możliwością dostawki)

- odpoczynek do 11 dnia pobytu, w czasie którego proponujemy wycieczki do:
    (minimalna frekwencja na wycieczce musi wynosić 35 osób):

* Medjugorie (Medjugorje znana jest przede wszystkim dzięki mającym się tutaj wydarzyc objawieniom maryjnym, cały czas badanym przez Kościół katolicki i do tej pory nie odrzuconym ani potwierdzonym) oraz
   Wodospady Kravica (grupa wodospadów położona wzdłuż rzeki Trebiżat. Wodospady rozciągają sie na ponad 100 metrach szerokości, a spadek poziomu dochodzi do 28 metrów) - 25 €

* rejs statkiem - 25 €

* Mostar 
(położne nad rzeką Nertwą, jest to nieformalna stolica Hercegowiny oraz jeden z największych ośrodków miejskich w kraju. Nazwa pochodzi od słowa "mostari" (strażnicy mostu). W 2005 r. Stary Most i starówka zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO) oraz:
  Blagaj - zwiedzanie źródła rzeki Buna i klasztoru Derwiszów - 20 €

* Dubrownik - jest nachętniej odwiedzanym przez turystów miastem w Chorwacji. Miasto słynie z zabytków, architektury, lokalnej kuchni i życia nocnego. Stare Miasto w Dubrowniku - jako zespół miejski - w całości zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO - 25 €       W czasie trwania turnusu w hotelu będą podawane posiłki: śniadania od godziny 6.00 do 9.00 w formie bufetu oraz obiadokolacje (serwowane - zupa, danie główne (2 do wyboru), deser) o godzine 18.00 - napoje do obiadu płatne we własnym zakresie.

11 dzień:
- po śniadaniu, około godziny 11.00 wyjazd do Polski. W drodze powrotnej możliwość zakupów w dolinie rzeki Neretwy (po stronie chorwackiej - domowe wyroby: miód, soki, nalewki oraz owoce)
- wyjazd do Polski o godzinie 11.00.

12 dzień:
- powrót do Wałbrzycha w godzinach porannych.