Program wycieczki do
Austrii i Szwajcarii

 

2 dzień:

Z Polski przejeżdżamy do Insbrucka. Droga w Austrii prowadzi pięknymi dolinami rzeki Inn i Ill, które otaczają majestatyczne szczyty Alp.
Po drodze zwiedzamy piękne, cesarskie miasto Insbruck.
W Szwajcarii jedziemy wzdłuż Jeziora Bodeńskiego, mijając po drodze urokliwe miasteczka i wsie okolic Szafuzy (Schaffhausen).
Po drodze zwiedzamy wodospady Renu, gdzie potężna rzeka spada kaskadami największymi w Europie. Dojeżdżamy do Zurichu na nocleg.

3 dzień:

Przejazd z Zurychu do Berna.
Po drodze zwiedzamy piękne stare miasto Lucerna, gdzie podziwiamy słynny XIV w. drewniany most Kapliczny (Kapellbrucke), wieżę wodną, Most Plewny, Ogród Lodowcowy, Labirynt Luster i Lwi Pomnik, upamiętniający gwardię szwajcarską broniącą francuskiego króla, Ludwika XVI.
Później przejeżdżamy do Berna, stolicy Szwajcarii, gdzie w Starym Mieście jest aż 6 km pięknych domów z podziemiami, dziesiątki fontann, wieże i baszty obronne, gotycka katedra z XV w., Jama z niedźwiedziami - symbolami Berna.

4 dzień:

Przejazd do doliny Lamferbrunen; głęboko wciętej przez dawny lodowiec i otoczonej potężnymi szczytami:
Jungfrau (4 158 m n.p.m.)
Monch    (4 099 m n.p.m.)
Eiger      (3 970 m n.p.m.)
W tej dolinie zwiedzamy wodospady Trummelbach, gdzie woda z lodowców Eigeru spada studniami, rynnami, kołami wewnątrz góry kilkaset metrów w dół.
Następnie wjeżdżamy kolejką linową na szczyt "Schulthorn", z którego roztacza się jedna z najładniejszych w Europie panoram górskich, na ponad 4-tysięczne szczyty.
Przejedziemy się też słynną szwajcarską kolejką górską dnem doliny.

5 dzień:

W tym dniu zwiedzamy bardzo ciekawe i wspaniale położone nad Lemomem (Jezioro Genewskie) miasta:
Genewę - gdzie podziwiamy stare miasto, katedrę z XII w. (protestancka); wspaniałą 100 m. fontannę, piękne bulwary nad jeziorem

Lozannę - w której ma swoją siedzibę M.K.OL (Muzeum Olimpizmu); piękne Stare Miasto z XII w. z katedrą; fontannami, skwerami.